Nie kojarzę tej liczby z lekcji biologii w szkole czy lekcji WDŻ (wychowanie do życia w rodzinie), ale na studiach pedagogiki się z nią spotkałam. 25 lat, podobno w tym wieku stajemy się dojrzali społecznie – znaczymy w społeczeństwie, nasze decyzje to są już decyzję dorosłej kobiety/mężczyzny, czasem już jako męża, żony, matki, ojca, już jako lekarza, księdza, nauczyciela (bo mamy zawód, skończyliśmy studia, poszliśmy do pracy).
🤢🤢 Najpierw dojrzewamy fizycznie, emocjonalnie. Około 21 roku życia układ nerwowy jest w pełni zbudowany (Amerykanie do tej pory używają 21 lat jako granicy z dorosłością).
Rozmawiałam z koleżanką pasjonatką psychologii (pozdrawiam Cię W.P.) 😍 Stwierdziła, że do 25 roku życia nie można stwierdzić zaburzeń osobowości (np. osobowości Borderline)
Co Ty na to ?
Karolina


Dodaj komentarz