JEDEN W TRZECH – z Bogiem przez życie z chorobą psychiczną

Blog o wierze, cierpieniu psychicznym i codziennym cudzie zdrowienia

Samotność a przyjaźń męsko – damska

Dzisiaj zastanowiłem się nad przyjaźnią damsko – męską. Doskwiera mi samotność więć nawiązuję kontakty z różnymi osobami. Z mężczyznami ciężko mi się przyjaźnić, jestem bardziej otwarty na rozmowy z kobietami. Jednak mam wątpliwości czy taka przyjaźń może być długotrwała, czy nie zakończy się zaangażowaniem jedno/dwustronnym i/lub wylądowaniem w łóżku. A mnie bliższe relacje czy sprawy łóżkowe nie interesują. Nie chciałbym również aby moja przyjaciółka oczekiwała czegoś więcej i przeze mnie cierpiała. Nie wiem czy tego da się uniknąć. Chyba rozwiązaniem jest jasne komunikowanie, że nie jestem niczym więcej zainteresowany ale wiadomo – serce nie sługa – i chyba może z takiej znajomości coś więcej wyniknąć a tego bym nie chciał.

Co sądzicie?


Komentarze

3 odpowiedzi na “Samotność a przyjaźń męsko – damska”

  1. Awatar karolina7234
    karolina7234

    Fajnie, że poruszyłeś ten temat. Naprawdę

    Jakie uczucia rodzą się u mężczyzny w towarzystwie kobiety i jakie u kobiety w towarzystwie mężczyzny ???

    Może spróbuj się spotykać z taką koleżanką w miejscu publicznym, gdzieś gdzie do łóżka będzie daleko. Idźcie razem na zakupy chociażby do Biedronki albo do Kościoła, albo szukaj przyjaciół w grupie. Jakoś w grupie człowiek czuje się bezpieczniej

    Nawet w tych kwestiach 😁😁

  2. Awatar karolina7234
    karolina7234

    Są osoby które dążą do zbliżenia a są też takie z którymi można po prostu się przyjaźnić, kolegować i miło spędzić czas

    Życzę Ci żebyś trafił na swoje towarzystwo 😁👍😍

  3. Awatar Beata
    Beata

    Przyjaźń damsko-męska istnieje pod warunkiem ,że nie ma podtekstu erotycznego. Jako kobiety jesteśmy wrażliwsze, pomocne, otwarte na innych. Mamy zaraz tysiące pomysłów na rozwiązanie problemów. Jednak, aby wysłychać czy też wesprzeć w jakiś inny sposób musi być nić sympatii i zrozumienia (nie mylić z miłością). Nie utrzymuję kontaktów z ludźmi, których nie lubię. Z przyjacielem/ką można iść do kina, wybrać się do knajpy,czy po prostu pospacerować (w zależności od budżetu). Przyjaciel/ka zrozumie twoją sytuację finansową i nikt nie powinien być skrępowany,że po prostu na coś nas nie stać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.