JEDEN W TRZECH – z Bogiem przez życie z chorobą psychiczną

Blog o wierze, cierpieniu psychicznym i codziennym cudzie zdrowienia

Fundacje dla osób niepełnosprawnych

INTEGRACJA WARSZAWA

Heros Siedlce


Komentarze

5 odpowiedzi na “Fundacje dla osób niepełnosprawnych”

  1. Awatar Beata
    Beata

    Fundacja aktywacja – Warszawa

    1. Awatar Beata
      Beata

      Przepraszam za pomyłkę
      Fundacja Aktywizacja- Warszawa.

  2. Awatar bambiak
    bambiak

    Beata, czy możesz coś napisać o swoich doświadczeniach z tymi fundacjami?

  3. Awatar Beata
    Beata

    Pierwszą fundacją, do której trafiłam była Integracja. To było jakieś 15 lat temu. Tam się zarejestrowałam jako osoba niepełnosprawna szukająca pracy. Przeszłam szkolenie pisania CV, było spotkanie z doradcą zawodowym-próby rozmów kwalifikacyjnych, przedstawianie swoich mocnych stron. Było też porady prawne-prawa osób niepełnosprawnych ( Kodeks pracy), przywileje pracodawców ( dofinansowania, np. PFRON). W Integracji dostałam listę innych fundacji dla osób niepełnosprawnych działających wówczas w Warszawie ( około 15-tu). Oferowały one kursy językowe, komputerowe, oferty pracy. Tutaj chciałam zaznaczyć, że szukając pracy, nie ograniczałam się tylko do fundacji, ale też szukałam na własną rękę. Obecnie w radio ESKA- Siedlce leci reklama Heros-a (ale tam jeszcze nie byłam). Na razie skupiam się na swoim zdrowiu. Nie podaję tutaj innych fundacji, bo może być ich kilkadziesiąt. Trzeba się zmobilizować i trochę pogrzebać w internecie. Zanim się nawiąże kontakt, to warto się czegoś dowiedzieć ( historię, dla kogo, co oferuje). Trochę się dzisiaj rozpisałam. Pozdrawiam. Beata.

  4. Awatar Beata
    Beata

    Witam. Ostatecznie zarejestrowałam się w 4 fundacjach. Działały one niezależnie od siebie i zwiększały moje szanse na wejście na rynek pracy. Każda z nich składały inne oferty kursów ,czy też pracy. W Siedlcach działa również CIS (Centrum Integracji Społecznej ) na ul. Budowlanej.
    Może dzisiaj dużo o pracy, bo chciałabym kiedyś pracować, ale to w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości. Na razie moje nastroje są zmienne. Rano jest dobrze, a po południu huśtawka. Zostało mi jeszcze 3 tygodnie Oddziału Dziennego,ale i tak jest dużo lepiej niż wcześniej. To tyle ode mnie. Lecę na gimnastykę. Beata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.