INTEGRACJA WARSZAWA
Heros Siedlce
Blog o wierze, cierpieniu psychicznym i codziennym cudzie zdrowienia

INTEGRACJA WARSZAWA
Heros Siedlce
Fundacja aktywacja – Warszawa
Przepraszam za pomyłkę
Fundacja Aktywizacja- Warszawa.
Beata, czy możesz coś napisać o swoich doświadczeniach z tymi fundacjami?
Pierwszą fundacją, do której trafiłam była Integracja. To było jakieś 15 lat temu. Tam się zarejestrowałam jako osoba niepełnosprawna szukająca pracy. Przeszłam szkolenie pisania CV, było spotkanie z doradcą zawodowym-próby rozmów kwalifikacyjnych, przedstawianie swoich mocnych stron. Było też porady prawne-prawa osób niepełnosprawnych ( Kodeks pracy), przywileje pracodawców ( dofinansowania, np. PFRON). W Integracji dostałam listę innych fundacji dla osób niepełnosprawnych działających wówczas w Warszawie ( około 15-tu). Oferowały one kursy językowe, komputerowe, oferty pracy. Tutaj chciałam zaznaczyć, że szukając pracy, nie ograniczałam się tylko do fundacji, ale też szukałam na własną rękę. Obecnie w radio ESKA- Siedlce leci reklama Heros-a (ale tam jeszcze nie byłam). Na razie skupiam się na swoim zdrowiu. Nie podaję tutaj innych fundacji, bo może być ich kilkadziesiąt. Trzeba się zmobilizować i trochę pogrzebać w internecie. Zanim się nawiąże kontakt, to warto się czegoś dowiedzieć ( historię, dla kogo, co oferuje). Trochę się dzisiaj rozpisałam. Pozdrawiam. Beata.
Witam. Ostatecznie zarejestrowałam się w 4 fundacjach. Działały one niezależnie od siebie i zwiększały moje szanse na wejście na rynek pracy. Każda z nich składały inne oferty kursów ,czy też pracy. W Siedlcach działa również CIS (Centrum Integracji Społecznej ) na ul. Budowlanej.
Może dzisiaj dużo o pracy, bo chciałabym kiedyś pracować, ale to w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości. Na razie moje nastroje są zmienne. Rano jest dobrze, a po południu huśtawka. Zostało mi jeszcze 3 tygodnie Oddziału Dziennego,ale i tak jest dużo lepiej niż wcześniej. To tyle ode mnie. Lecę na gimnastykę. Beata.
Dodaj komentarz